Tejtermék, hús tápanyagtáblázat

Az adatok 100 g termékre vonatkoznak

Tejtermék, hús tápanyagtáblázat

Forrás: www.springmed.hu
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Ementáli, Pannónia sajt165539427,829,41,5150500800800
Habtejszín12683022,63031125010034
Író160382,71,53,3150202511
Joghurt, kefir 175 ml = 1 db4831155,96,38316,7122,5210210
Juhtej4751136,17,2518215018330
Juhtúró, gomolya118928318,221,13146250400515
Karaván sajt148335322,327,31,99504601220
Kávétejszín7311743,3154,91306010540
Kecsketej294703,63,94,75013013080
Köményes sajt94522530,5101,6180400400800
Lajta sajt157537522,629,71,62504001400
Mackó sajt (1db 40g)1260300172521044001450
Óvári sajt126430129,618,51,71804006001330
Parmezán jellegű sajtok161738526,828,91,6150550850700
Tehéntej (zsírtart.: 1,5 %)210503,41,55,31604011440
Tehéntej (zsírtart.:2,8 %)260623,42,85,31604011440
Tehéntúró, félzsíros61714716,2730,7651928018
Tejföl (zsírtart.:12 %), 175 ml10432485,9217259122,517561,2
Tejföl (zsírtart.:20 %), 175 ml15873785,7356,8259122,522861,2
Trappista sajt160038127,728,11,6109400600970
Túra sajt80619225,78,42104504001450
Tojás 1 db286685,44,80,388881635
Tojásfehérje 1 db591430,10,2665330
Tojássárgája 1 db244582,44,90,12291135
Angolszalonna210450116,846,501413
Delma margarin21505120,1550,5712400
Hera főzőmargarin30967370800,37400
Libazsír38689210,59901515
Napraforgóolaj38989280,199,700000
Rama margarin27306500,4700,37312400
Sertészsír38949240,199,701312
Teavaj31337460,4800,515202511
Tepertő345782312,183,20

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.