Tápanyag táblázatok

Az adatok 100g termékre vonatkoznak.

Tejtermék, hús tápanyagtáblázat

Forrás: www.springmed.hu
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Ementáli, Pannónia sajt165539427,829,41,5150500800800
Habtejszín12683022,63031125010034
Író160382,71,53,3150202511
Joghurt, kefir 175 ml = 1 db4831155,96,38316,7122,5210210
Juhtej4751136,17,2518215018330
Juhtúró, gomolya118928318,221,13146250400515
Karaván sajt148335322,327,31,99504601220
Kávétejszín7311743,3154,91306010540
Kecsketej294703,63,94,75013013080
Köményes sajt94522530,5101,6180400400800
Lajta sajt157537522,629,71,62504001400
Mackó sajt (1db 40g)1260300172521044001450
Óvári sajt126430129,618,51,71804006001330
Parmezán jellegű sajtok161738526,828,91,6150550850700
Tehéntej (zsírtart.: 1,5 %)210503,41,55,31604011440
Tehéntej (zsírtart.:2,8 %)260623,42,85,31604011440
Tehéntúró, félzsíros61714716,2730,7651928018
Tejföl (zsírtart.:12 %), 175 ml10432485,9217259122,517561,2
Tejföl (zsírtart.:20 %), 175 ml15873785,7356,8259122,522861,2
Trappista sajt160038127,728,11,6109400600970
Túra sajt80619225,78,42104504001450
Tojás 1 db286685,44,80,388881635
Tojásfehérje 1 db591430,10,2665330
Tojássárgája 1 db244582,44,90,12291135
Angolszalonna210450116,846,501413
Delma margarin21505120,1550,5712400
Hera főzőmargarin30967370800,37400
Libazsír38689210,59901515
Napraforgóolaj38989280,199,700000
Rama margarin27306500,4700,37312400
Sertészsír38949240,199,701312
Teavaj31337460,4800,515202511
Tepertő345782312,183,20

Olajosmagvak és gabonafélék tápanyagtáblázat

Forrás: www.springmed.hu
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Dió274765418,65711,7171040020211
Földimogyoró255860926,747,214,79201448910
Gesztenye7001674,81,532,6553909520
Mák225553720,538,223,9110580096817
Mandula262962627,652,56,88904502388
Mogyoró289869015,663,58,760036029010
Napraforgómag247859018,747,517,484070611867
Pisztácia27306502254141040136
Szezámmag23785662150657067020
Tökmag261762333,950,53,69206710
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Élesztő, friss2225311,40,41,16506002834
Élesztő, por/1 zacskó1158276361,532200012008050
Kakaópor162138621,41932,4160070014440
Ketchup45910920,32460040251200
Kristálycukor167039800942000
Majonéz32357701,5803186018400
Méz13623240,40814720407
Mustár439105666200190702500
Paradicsompüré213512,30,58,511603460590
Sütőpor4191000,1025508340110011800
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Árpagyöngy149935791,4751201654330
Burgonyakeményítő14003330,60,183,1157358
Búza, teljes145734714,41,866,21403003930
Búzacsíra1466349258428371100705
Búzadara14643499,4173,41121201940
Búzakeményítő14553460,40,186,1162002
Búzakorpa1352322155,55114001280432
Búzaliszt, finom, rétes157537512,31,376,3108100133
Cornflakes149235570,679,713959133
Fe-mini kenyérpor15133601,60,78517418
Kukoricakeményítő14463440,30,185,973022
Kukoricaliszt14953569,63,170,2601702250
Köles, hántolt1558371114713503030
Nephropan kenyérpor15303644,20,686175870,5
Rizs (fényezett, hántolt)148335380,377,51039086
Rizskeményítő14343410,80858102061
Rizsliszt15083596,90,679,41109086
Rozsliszt13733279,31,7731503503010
Zabkorpa1413414557444832
Zabpehely162138614,46,864,33351603130
Zsemlemorzsa147435110,20,973,7138752978
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Abonett1369326105
Briós 1 db (95 g)14533469,57,557,848
Fehér kenyér10502508,81,553,111712020700
Félbarna kenyér10332469,8147,9150100201200
Graham kenyér114227210,115429515025686
Ham-let136032414264
Háztartási keksz16403909,86,878738025392
Kalács, foszlós11972859,42,355,11455552680
Kétszersült (Hóvirág), édes167239811,35,174,21645059270
Kifli 1 db (44 g)5591334,51,125,6672223152
Korpovit1844439161460
Pogácsa, vajas 1 db (47 g)8572044,39,823,35525240
Réteslap 1 db6991663723
Rozskenyér10962618,10,953,61699530610
Zsemle 1 db (54 g)6341515,10,430,86027113340
Fe-mini száraztészta15303640,60,586174
Száraztészta, 2 tojásos1634389142,675,110010024210
Száraztészta, 4 tojásos1646392153,472,910018025248
Száraztészta durumlisztből149935712,51,566,61503503010
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Articsóka92222,40,12,93501305347
Bimbós kel214514,90,66,141184307
Brokkoli100243,30,22,14648210513
Burgonya (nyári)367882,50,218,44435093
Burgonya (téli)394942,50,22034010075
Céklarépa130311,30,15,9260303598
Cikória67161,30,22,419226264
Csicsóka121292,40,444807810
Cukkini134321,50,45,3200251985
Édes kömény96232,40,32,85005110090
Endívia saláta42106,60,20,3346545453
Fejes saláta71171,40,32224332816
Fekete retek197474,30,95,132229505
Fokhagyma5751376,80,126,338014014100
Halványító zeller63151,20,22,23405080130
Jégcsapsaláta54130,70,31,916018192
Káposzta (fejes)134321,60,25,7227283323
Káposzta, savanyított75181,50,32,42884348355
Karalábé164392,10,26,9380504353
Karfiol126302,40,43,9328542630
Kelkáposzta147353,60,34,3282565720
Kínai kel67161,20,3220230407
Kukorica, tejes5501314,71,623,630081151
Mangold54132,10,37,53763910390
Olívabogyó970231022755061
Padlizsán113271,30,24,826621103
Paradicsom972310,242972695
Paraj (spenót)84202,30,31,86335513324
Pasztinák270641,81,112,5450744010
Patisszon130311,20,16,2982012
Petrezselyem zöldje260624,40,49,8100012824533
Petrezselyemgyökér126301,20,15,9298305634
Póréhagyma160382,20,36,322546871
Rebarbara71170,60,13,340024142
Retek, hónapos63151,20,12,2255263358
Sárgarépa168401,20,28,1360432870
Sóska101242,402,33407011326
Spárga711720,11,820746720
Sütőtök336801,50,616,538320401
Torma336802,70,415,9550651108
Tök, főző130311,10,16,198602012
Uborka501210,11,7141231813
Újhagyma982320,5326029397
Vöröshagyma168401,20,18,317546306
Zellergumó121291,40,353218034100
Zöldbab172412,60,36,824838321
Zöldborsó3789070,414304108417
Zöldpaprika84201,20,3321229143
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Alma130310,40,471441064
Ananász223530,40,7121739162
Banán4411051,30,124,23939411022
Birsalma176420,60,99,118925669
Citrom113270,45,82,327550144
Cseresznye265630,80,71422920168
Csipkebogyó, friss214513,61,3829025050145
Cukordinnye/sárgadinnye168400,30,19,533010138
Datolya4471071,30,126,9350576335
Egres164390,61,4820340366
Eper, fa206490,40,311,32552
Füge, friss294701,30,51624032542
Füge, szárított10122423,51,35485010819040
Gránátalma314750,70,616,72901787
Grapefruit151360,51,67,218020182
Görögdinnye122290,50,26,51582195
Kajszibarack202480,90,610,227820146
Kivi2185210,611,329531384
Körte218520,40,31212620162
Licsi248580,90,114,31603061
Málna122291,20,85,417045274
Mandarin189450,70,89,821050231
Mangó242580,60,512,819013125
Mazsola11702802,50,6667801103021
Meggy218520,81,41111450315
Mirabella268640,70,214,923033121
Narancs172410,61,58,517750443
Naspolya231550,61,11223145495
Nektarin167401,40,191702271
Őszibarack172410,70,392053064
Papaya50120,50,12,421016213
Ribiszke, fekete202480,929,531035408
Ribiszke, piros143340,61,2723835573
Szamóca, földieper147350,90,67,214735285
Szeder139330,81,8618935523
Szilva, besztercei244580,70,513,122130164
Szilva, vörös197470,80,910,22213014
Szőlő328780,60,518,119230282
Zöldringló256610,80,813,53014

Gombák, zöldfűszerek tápanyagtáblázat

Forrás: www.springmed.hu
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Csiperke168405,90,23,342012088
Laskagomba164391,90,7619070355
Vargánya172415,70,23,8486115236
Száraz hüvelyesek 
Bab (száraz)142033822,3157,913104001068
Borsó (sárga)134832121,71,553,112104004910
Csicseriborsó131431419,83,448,658043011027
Lencse1438342261,95311504007410
Lóbab220525,60,66,6250952250
Szója215051241,628,522,1194550020013
Szója granulátum, kocka189445145211817002005
Szójaliszt154737037,320,60,118705501954
Tofu352841249635104
Zöldfűszerek 
Babérlevél210501,21,37,885181354
Bazsalikom198472,40,77,5600863696
Borsikafű224541,219180243704
Borsmenta181433,80,75,32607521015
Citromfű188453,50,64,54005015020
Kakukkfű4019532,515,12706763018
Kapor232553,70,886478523027
Lestyán177423,50,854005015020
Majoranna2155121,27,42705535015
Metélőhagyma113273,60,71,6464751293
Oregano240571,81,78,2280342643
Petrezselyem zöldje105254,40,41,3100012824533
Rozmaring416991,44,413,52802037015
Tárkony206493,41,16,3450461709
Turbolya300723,80,911,56005040010
Zsálya5021193,94,615,6390336004
Zsázsa9422310,42305217049
ZÖLDSÉGEKgGYÜMÖLCSÖKgGABONAFÉLÉKgEGYÉBg
cékla25fekete áfonya10árpa170méz2,5
torma33naspolya10zabpehely300fondant2,5
petrezselyem gyökér38birsalma10csemege kukorica150jégkrém1,5
vöröshagyma40banán12rozs200
sárgarépa50szőlő12búza300
káposzta50gránátalma12rozskenyér150
sütőtök55mangó13rozsos kenyér100
articsóka55alma13rozsos korpás kenyér100
fehérrépa55csipkebogyó14búzacsíra100
főzőtök55ananász14búzakorpa110
karalábé60cseresznye18graham kenyér150
póréhagyma63sárgadinnye18köles150
vörös káposzta63mandarin20rizs150
paradicsom63görögdinnye25zsemle250
zöldbab70narancs25keksz10
sárgaborsó70őszibarack25
kelkáposzta70fekete ribizli25
kelbimbó70meggy25
pirospaprika70grapefruit30
kukorica75szeder30
brokkoli75ribiszke30
spárga100szilva30
zellergumó100sárgabarack30
padlizsán100kivi30
cukkíni100földieper38
száraz bab100málna40
karfiol100egres (piros)40
zöldpaprika100kajszibarack60
uborka100citrom63
kínai kel150papaya120
fejes saláta150
lencse150
zöldborsó150
retek150
rebarbara200
petrezselyem levél300
burgonya300
savanyú káposzta300
paraj500

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.