Zöldség, gyümölcs tápanyagtáblázat

Az adatok 100 g termékre vonatkoznak

Zöldségek, gyümölcsök energia, fehérje, zsír, szénhidrát, Kálium, Foszfor, Kalcium, Nátrium tartalma

NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Articsóka92222,40,12,93501305347
Bimbós kel214514,90,66,141184307
Brokkoli100243,30,22,14648210513
Burgonya (nyári)367882,50,218,44435093
Burgonya (téli)394942,50,22034010075
Céklarépa130311,30,15,9260303598
Cikória67161,30,22,419226264
Csicsóka121292,40,444807810
Cukkini134321,50,45,3200251985
Édes kömény96232,40,32,85005110090
Endívia saláta42106,60,20,3346545453
Fejes saláta71171,40,32224332816
Fekete retek197474,30,95,132229505
Fokhagyma5751376,80,126,338014014100
Halványító zeller63151,20,22,23405080130
Jégcsapsaláta54130,70,31,916018192
Káposzta (fejes)134321,60,25,7227283323
Káposzta, savanyított75181,50,32,42884348355
Karalábé164392,10,26,9380504353
Karfiol126302,40,43,9328542630
Kelkáposzta147353,60,34,3282565720
Kínai kel67161,20,3220230407
Kukorica, tejes5501314,71,623,630081151
Mangold54132,10,37,53763910390
Olívabogyó970231022755061
Padlizsán113271,30,24,826621103
Paradicsom972310,242972695
Paraj (spenót)84202,30,31,86335513324
Pasztinák270641,81,112,5450744010
Patisszon130311,20,16,2982012
Petrezselyem zöldje260624,40,49,8100012824533
Petrezselyemgyökér126301,20,15,9298305634
Póréhagyma160382,20,36,322546871
Rebarbara71170,60,13,340024142
Retek, hónapos63151,20,12,2255263358
Sárgarépa168401,20,28,1360432870
Sóska101242,402,33407011326
Spárga711720,11,820746720
Sütőtök336801,50,616,538320401
Torma336802,70,415,9550651108
Tök, főző130311,10,16,198602012
Uborka501210,11,7141231813
Újhagyma982320,5326029397
Vöröshagyma168401,20,18,317546306
Zellergumó121291,40,353218034100
Zöldbab172412,60,36,824838321
Zöldborsó3789070,414304108417
Zöldpaprika84201,20,3321229143
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Alma130310,40,471441064
Ananász223530,40,7121739162
Banán4411051,30,124,23939411022
Birsalma176420,60,99,118925669
Citrom113270,45,82,327550144
Cseresznye265630,80,71422920168
Csipkebogyó, friss214513,61,3829025050145
Cukordinnye/sárgadinnye168400,30,19,533010138
Datolya4471071,30,126,9350576335
Egres164390,61,4820340366
Eper, fa206490,40,311,32552
Füge, friss294701,30,51624032542
Füge, szárított10122423,51,35485010819040
Gránátalma314750,70,616,72901787
Grapefruit151360,51,67,218020182
Görögdinnye122290,50,26,51582195
Kajszibarack202480,90,610,227820146
Kivi2185210,611,329531384
Körte218520,40,31212620162
Licsi248580,90,114,31603061
Málna122291,20,85,417045274
Mandarin189450,70,89,821050231
Mangó242580,60,512,819013125
Mazsola11702802,50,6667801103021
Meggy218520,81,41111450315
Mirabella268640,70,214,923033121
Narancs172410,61,58,517750443
Naspolya231550,61,11223145495
Nektarin167401,40,191702271
Őszibarack172410,70,392053064
Papaya50120,50,12,421016213
Ribiszke, fekete202480,929,531035408
Ribiszke, piros143340,61,2723835573
Szamóca, földieper147350,90,67,214735285
Szeder139330,81,8618935523
Szilva, besztercei244580,70,513,122130164
Szilva, vörös197470,80,910,22213014
Szőlő328780,60,518,119230282
Zöldringló256610,80,813,53014

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.