Gombák, zöldfűszerek tápanyagtáblázat

Az adatok 100 g termékre vonatkoznak

Gombák, zöldfűszerek tápanyagtáblázat

Forrás: www.springmed.hu
NévEnergia (kJ)Energia (kcal)Fehérje (g)Zsír (g)Szénhidrát (g)Kálium (mg)Foszfor (mg)Kalcium (mg)Nátrium (mg)
Csiperke168405,90,23,342012088
Laskagomba164391,90,7619070355
Vargánya172415,70,23,8486115236
Száraz hüvelyesek 
Bab (száraz)142033822,3157,913104001068
Borsó (sárga)134832121,71,553,112104004910
Csicseriborsó131431419,83,448,658043011027
Lencse1438342261,95311504007410
Lóbab220525,60,66,6250952250
Szója215051241,628,522,1194550020013
Szója granulátum, kocka189445145211817002005
Szójaliszt154737037,320,60,118705501954
Tofu352841249635104
Zöldfűszerek 
Babérlevél210501,21,37,885181354
Bazsalikom198472,40,77,5600863696
Borsikafű224541,219180243704
Borsmenta181433,80,75,32607521015
Citromfű188453,50,64,54005015020
Kakukkfű4019532,515,12706763018
Kapor232553,70,886478523027
Lestyán177423,50,854005015020
Majoranna2155121,27,42705535015
Metélőhagyma113273,60,71,6464751293
Oregano240571,81,78,2280342643
Petrezselyem zöldje105254,40,41,3100012824533
Rozmaring416991,44,413,52802037015
Tárkony206493,41,16,3450461709
Turbolya300723,80,911,56005040010
Zsálya5021193,94,615,6390336004
Zsázsa9422310,42305217049

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.